הראיה ההוליסטית הטבעית , והשילוב בין שיטות הטיפול , מאפשר בעזרת ה' ריפוי  ממצבים בריאותיים רבים

 

 

איבחון אירידולוגי מתקדם

 

 

 

האירודיולוגיה היא שיטת איבחון, המתבססת על הסתכלות בקשתית העין (החלק הצבעוני) וקבלת מידע מסימנים המופיעים בו. גם אדם שלא למד אירידולוגיה, יכול לשים לב שבעיניים ישנם סימנים שונים. הבולט שבהם הוא, כמובן צבע העין. בנוסף ישנם טבעות , כתמים, נקודות, וצורות. בהתבוננות קרובה יותר, ובפרט כאשר נעזרים באמצעים כגון זכוכית מגדלת או מצלמה,  ניתן לראות סימנים נוספים, כגון מעין חורים בצבע, שינויים בצורת האישון שינויים בצפיפות סיבי העין ועוד. כמובן, כמו בכל תחום, ככל שלומדים ויודעים יותר, כך שמים לב ליותר פרטים ומבינים את משמעותם.  
התיאוריה העומדת בבסיס האיבחון האירידיולוגי, היא כי כל איזור בגוף יש בו פוטנציאל לשקף את הגוף כולו , כשם שבכל תא יש מידע גנטי המסוגל לייצר גוף שלם. השתקפות זו תבוא לידי ביטוי מובהק יותר בקצוות הגוף- ידיים, רגליים אזניים , ובמקרה שלנו- עיניים. לפי זה,  רשתית העין משקפת את מצב הגוף כולו, על ידי חיבורים עצביים עדינים ומסועפים. ישנן שיטות נוספות הנשענות על רעיון זה , כגון רפלקסולוגיה, סו-ג'וק, ודיקור אוזן. כיוון שהעין כל כך עדינה, מורכבת וגם כל כך מעוצבבת, היא משקפת בצורה מפורטת כל איזור, איבר ותפקוד בגוף.  חשוב לציין כי אירידולוגיה הינה שיטת איבחון בלבד, ולא שיטת טיפול.
האבחון האירידיולוגי לא נחשב תחום עתיק מאד, בעיקר משום שבעבר חסרו האמצעים לראות בצורה מדוייקת את הפרטים הקטנים של העין, וגם לא הכירו את תפקודי הגוף מספיק טוב. תחילת השיטה במאה ה19, והיא הלכה והתפתחה מאז. עם השנים שורטטה מעין מפה של הרשתית, שמייחסת לכל איזור בעין איזור מקביל בגוף. כך גם נחקרו והובנו  המשמעויות של הטבעות השונות, הכתמים שבעין, החוסרים, ושינויי צבע וצורה של איזורים שונים.  עם הזמן ההבנה הלכה והתחדדה, והמפות הפכו מפורטות ומדויייקות יותר. כמו כן , התחדדה ההבנה של משמעותם של סוגי עין שונים שהאדם נולד איתם- צבעים, גוונים וצורות שונות , ומה הם אומרים על חוזקות וחולשות הגוף והאישיות.
 כאשר אירידיולוג מביט בעין, הוא יכול לראות קודם כל את סוג העין, ולהבין כמה דברים בסיסיים על מצבו המולד של המטופל. לאחר מכן יוכל לראות סימנים נוספים המעידים על חולשות וחוזקות מולדות, ועל מצבים כרוניים המתפתחים לאורך זמן.  ניתוח נתונים אלו, יחד עם תלונת המטופל ומידע נוסף, יכולים לתת תמונה רחבה מאד על מצבו הכללי , ומה מקור הקשיים של המטופל. זאת, מתוך הנחה שרוב הקשיים הגופניים ינבעו מהחולשות המולדות, יתפתחו לכדי מצבים כרוניים, ורק אז יתבטאו כבעיות מורגשות המפריעות לתפקוד היום -יומי. חשוב לומר , כי מצבים אקוטיים והתרחשויות קצרות טווח, לרוב לא מופיעים בקשתית העין, כיוון שלוקח לה זמן רב להשתנות. כמו כן  חשוב לציין, כי מהתבוננות בעין בלבד, לא ניתן לאבחן מחלה, אלא רק מצב מסויים בו איבר נתון בו- כגון- חולשה, עומס, ניוון וכדומה. למשל, נוכל לומר שיש לאדם חולשה כרונית בריאות, אבל לא נוכל לקבוע אם זו ברונכיטיס כרוני, אסטמה או אמפיזמה. 
על פי המידע שנאסף מהתבוננות בקשתית, וכן מתוך מידע נוסף כגון תשאול, בדיקות דם ועוד, יכול המאבחן להחליט על כיוון טיפולי, שיכוון לטפל במטופל החל מנקודות החולשה המולדות, וכלה בסימפטומים המעיקים העכשוויים. 
גם ללא חולי, כאשר אדם יידע את נקודות החולשה והחוזק המולדים, הוא יוכל לחיות במודעות, לנצל את החוזק ולתמוך בחולשות, וכך להגיע למצב בריאותי מאוזן, ולהמנע ממחלות.

10

צרו קשר עוד היום לקביעת תור, או לפגישת היכרות קצרה, ללא עלות.

 

בברכת רפואה שלמה מן השמים

איתמר קגן

 

054-4722503

 

"אם שמוע תשמע לקול ה אלקיך והישר בעיניו תעשה והאזנת למצוותיו ושמרת כל חוקיו כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני ה' רופאיך"

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

יצירת קשר:

 

טלפון: 054-4722503

 

אימייל: itamarkagan17@gmail.com

 

בס"ד